Odnośniki
Malbork7
Wieści ze szkoły
Konkurs historyczny ( Historia Hymnu Narodowego )
Data: 2017-02-12
Godzina: 14:31
Liczba wyświetleń: 157

W pierwszym semestrze bieżącego roku szkolnego uczeń Konrad Janusz oraz Dominika Wrzochalska i Andrzej Dąbrowski wzięli udział w I etapie ( test wiedzy) konkursu historycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Temat tegorocznego konkursu wojewódzkiego to: "Historia Hymnu Narodowego’’.

Konkurs ten ma na celu popularyzację wiedzy na temat historii Hymnu Narodowego, poznanie: kontekstu powstania i dziejów Legionów Polskich we Włoszech oraz wybitnych Polaków związanych z tymi wydarzeniami.

Z przyjemnością informujemy, że do II etapu konkursu, który odbędzie się na początku marca w Gdańsku zakwalifikował się Konrad Janusz, uzyskując 23 punkty na 24 możliwych. Tylko 1 punktu zabrakło Dominice aby przejść do kolejnego etapu. Opiekunem uczniów był Adam Liszewski. Warto zaznaczyć, że większość uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego to uczniowie pomorskich gimnazjów.

WASZE KOMENTARZE (0)

Pseudonim: