Odnośniki
Malbork7
Wieści ze szkoły
II i III miejsce w gminnym konkursie historycznym- Polskie Zamki Gotyckie
Data: 2017-05-18
Godzina: 08:58
Liczba wyświetleń: 105

Celem samego konkursu było propagowanie wiedzy o historii dawnego państwa zakonnego obejmującego obszar dzisiejszej północno-wschodniej Polski, z uwzględnieniem takich zagadnień jak m.in: historia zamków krzyżackich, biskupich i kapitulnych zachowanych na terenie obecnego województwa warmińsko-mazurskiego, pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego czy powstanie i ekspansja zakonu krzyżackiego.
Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie: Dominika Wrzochalska i Konrad Janusz. Uczniów do udziału w rywalizacji międzygminnej przygotowywał pan Adam Liszewski. Przebieg konkursu polegał na udzieleniu właściwej odpowiedzi w teście na pytania wielokrotnego wyboru.
Nasi przedstawiciele wykazali się olbrzymią wiedzą historyczną i oboje zajęli miejsca na podium. Dominika zajęła drugie miejsce ulegając tylko jednym punktem uczennicy SP 2, zaś Konrad stanął na najniższym stopniu podium, tracąc także punkt ale do Dominiki. Laureaci zostali nagrodzeni przez burmistrza dyplomem i upominkami rzeczowymi w postaci historycznych albumów. Wielkie brawa!


WASZE KOMENTARZE (0)

Pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka: